05 Oktoober 2013

Nokauteeriv võit

Täna 32.vooru mängus pidas Narva Trans üliolulist mängu heitluses püsimajäämise eest Tallinna Kalevi vastu. Tallinna Kalevil enne mängu oli 1 punkt rohkem ning lisaks peetud 1 mängu võrra ka vähem, kus tallinnlasi ootab liiga kindel punane latern FC Kuressaare.

Kuigi meie meeskonna jaoks 2 viimast mängu lõppesid kaotustega Florale ja Levadiale, meie meeskond nois mängudes näidanud head mängu ja polnud sugugi tabeliliidritest halvem.
Transi koosseisus puudusid kaartide tõttu diskvalifitseeritud Roman Nesterovski ja pole veel lõplikult traumast taastunud Irie. Kuid heaks uudiseks oli see, et esiväravavahti mängis Kristaps Dzelme, kes taastus pikka aega teda vaevanud traumast.
Esimestel minutitel oli aktiivsem Trans. 10.minutil Artem Škinjov sooritas esimese pealelöögi, kuid pall lendas napilt mööda. Viie minuti pärast Vitali Plotnikov pääses löögile, kuid tema tugeva löögiga sai Daniil Savitski sellega hakkama. 20.minutil taas Plotnikov võis skoori avada, kuid ei pääsenud üks-ühele Savitskiga, kuigi löögi ta siiski jõudis sooritada. Paraku blokeerisid selle Kalevi kaitsjad.
Esimese pooltunni alguseks initsiatiiv oli juba meie meeskonna käis. Kuigi meeskond kombineeris hästi, ei saanud meie meeskond löögile.
43.minutil muutis Trans oma domineerimise väravaks. Dmitri Ševjakov kasutas Savitski vea ära ning tõstis palli üle väravavahi. 1:0
Kohe võinuks Kalev viigistada, kuid Tripkovic ei saanud Dzelmet üle mängida.
Teisel poolajal Trans jätkas aktiivselt mängima. 55.minutil Trans teenis karistuslöögi ning Viktor Plotnikov imeilusa löögiga, see lendas üle müüri ja tabas Savitski värava ristnurka. 2:0
Peale seda väravat Kalev natukene aktiviseerus, kuid lõplikult Trans summutas Kalevi mängu Pavel Avdeevi löögi järel. Meie kaitsja oli standartolukorra sooritamisel õigel ajal ja õiges kohas 3:0.
Kolmas värav kustutas Kalevi mängu lõplikult ära. Ning Trans jõudis veel ühe värava lüüa. Taas Viktor Plotnikovi nurgalöök ja seekord Tanel Tamberg sai värava autoriks 4:0
Ainsaks tõrva tilgaks meepotiks osutus German-Guri Lvovi eelmadamine platsil eeldatava sülitamise Kalevi kaitsja pihta.
Trans alistab suurepärases stiilis oma lähikonkurendi ja tõuseb 7.kohale.

Transi peatreener Valeri Bondarenko: "Resultaat oli suurepärane, mängupilt mitte nii väga. Esimesel poolajal ei tulnud meil suurt midagi välja, aga õnneks suutsime enne pausi ära lüüa. Resultaat oleks võinud olla teistsugune, sest domineerisime täielikult. On veel asju, mille kallal tuleb tööd teha, ja jalgpalli tuleb mängida nii, nagu see oleks hea etendus, praegu on see nagu korralagedus."
Punase kaardi kohta ütles Bondarenko: "Küsisin kohtunikult, Lvov olevat sülitanud mängija pihta, mina seda ei näinud. Lvov ütles mulle, et sülitas maha."

Kalevi abitreener Daniel Meijel: "Mängisime väga kehvalt, vastased said kolmest standardolukorrast värava. Sellistes olukordades tuleb olla mees mehe vastu, sealt tulid lihtsad eksimused. Mängime ebastabiilselt, sest mängijatest on puudus."

Narva Transi kapten Stanislav Kitto: "Tulemusega jäime väga rahule. Kõige tähtsam et ei lasknud vastasel väravaid lüüa. Kalevil oli 1 moment esimesel poolajal, kuid nad jätsid selle realiseerimata. Mäng aga oli väga hea. Hea, et lõime värava esimesel poolajal ja kõik läks meil hästi".

JK TALLINNA KALEV - JK NARVA TRANS  0:4 (0:1)
Väravad: 43. Dmitry Sheviakov, 56. Viktor Plotnikov, 71. Pavel Avdeev, 87. Tanel Tamberg
Hoiatused: 90.+2. Whalen - 32. Artjom Škinjov
Eemaldamine: 89. German-Guri Lvov

JK Tallinna Kalev: 89-D. Savitski, 7-Evuy, 5-Whalen, 20-Heintare, 11-Kukebal (46. 15-Tšernei), 23-A. Sillaste, 8-Paponov (90.+1. 14-Rõivassepp), 13-Välja, 19-Šišic, 9-Tripkovic, 17-Koger (79. 4-Mõttus).
Varus: 15-Tšernei, 1-Pajula, 4-Mõttus, 14-Rõivassepp, 12-Tšegodajev.

JK Narva Trans: 33-Dzelme. 22-Tamberg (88. 21-Kutuzov), 15-Kitto, 4-Avdeev, 8-Andrejev, 5-Kazakov (75. 20-Belov), 16-Taar, 17-Sheviakov, 7-Plotnikov, 10-Mukhamedtinov, 12-Škinjov (46. 9-Lvov).
Varus: 1-Smelkov, 20-Belov, 21-Kutuzov, 14-lihhatšov, 19-Irie, 9-Lvov.

Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Jaanus Mutli, Raul Koppelmaa