18 August 2013

Raske võit on kõige magusam

23. vooru kohtumises meile külla saabus tabelinaaber Tallinna Kalev. Mängueelne situatsioon kulges meie meeskonna jaoks üsna ärevust tekitav. Pärast mängu Nõmme Kaljuga diskvalifikatsiooni tõttu pidid mängust eemale jääma meie põhipoolkaitsjad - Irie ja Albert Taar. Lisaks vigastuse tõttu ei saanud mängus osaleda meie kapten - Stanislav Kitto. Sel põhjusel nägid sel laupäeval staadionile tulnud algkoosseisus Narva jalgpalli kasvandikku Vitali Andrejevit. Samas peale pikka vigastuspausi naasis väljakule ka Viktor Plotnikov, kelle naasmine pidi meie meeskonna mängule andma juurde dünamikat ja võimsust.

Siiski esimene poolaeg kulges Transi jaoks väga ebaõnnestunult. Juba teisel minutil pääses löögile Kalevi ründaja Stefan Tripkovic, õnneks tema sooritus ei olnud täpne. Külaliste poolkaitsjad mängisid jõulist pressingut ning ei lasknud meie poolkaitsjatel kombineerida ning selline pressing viis sageli ka meie mängijate eksimusteni. Kalevi rünnakud olid omakorda üsna sümpaatsed ning otsustava pealelöögiga kalevlased samuti ei viivitanud.

Vaid esimese poolaja 23.minutil õnnestus meie meeskonnal esimesed ohtlikud rünnakud läbi viia - Shesterkovi pealelöök lendas napilt väravast mööda, seejärel pääses löögile Aleksei Belov, kuid tema sooritusega sai hakkama Kalevi värvavaht. 38. minutil aga õnn naeratas Tallinna Kalevile - Tripkovic sai suurepärase söödu Šišicilt ning 1 vs 1 olukorras veeretas ta palli Dzelmest mööda. Kalev asus juhtima, meie tiim ei saanud oma mängu üldse käima, ning esimese poolaja lõpptulemus oli suuremal määral õiglane.

Vaheajal Narva Transi loots tegi vahetuse, mis osutus vägagi edukaks - Lihhatšjovi asemele tuli platsile Artjom Škinjov, kes hakkas mängima teist ründajat ja Viktor Plotnikov treeneri otsusel siirdus äärele. Selline taktikamuudatus tõi meie tiimi vajalikku agressiivsust ja rohkem meie mängijad ei lubanud tallinnlastel meie väljakupoolt külastada.

Juba 50.minutil Ilja Šesterkovi tsenderdus ajab Kalevi kaitsja segadusse ning vaid Niinepuu hüpe päästab Kalevi tiimi viigiväravast. Mõne hetke pärast sama Šesterkov kontrollis Niinepuu tähelepanu pealelöögiga trahvikasti paremast tsoonist - jälle Niinepuu sai meie mängija pealelöögiga hakkama. Järgnevast nurgalöögist sooritas pealelöögi ka Viktor Plotnikov, kuid tema katse ei olnud edukas.

62.minutil meie meeskonna surve hakkas vilja kandma - Škinjovi pressing viis Niinepuu eksimuseni ja too ei osanud olukorda klaarida - pall leidis trahvikasti ees seisva Sergei Kazakovi ning meie poolkaitsja 20-lt meetrilt saatis palli tühjasse väravasse. 1-1. 8 minuti pärast aga saime skoori duubeldada - Belov lükkas palli Plotnikovile, Viktor andis aga söödu Škinjovile, kelle löök oli täpne ja võimas - 2-1

Kalev üritas mängu päästa, kuid Trans vastas külaliste rünnakutele ohtlikumate rünnakutega, kuid siiski Kalev sai mängu viimastel minutitel hea võimaluse skoori viigistamiseks - kuid kiirrünnaku lõpetanud Koger ei olnud täpne.

Narva loots Valeri Bondarenko avaldas suurt pahameelt oma kaitsjate mängu suhtes ning üleliigsete emotsioonide tõttu sai treeneripingilt eemaldatud. 94.minutil Aleksei Belov vormistas aga lõppskoori - Kevin Ingermann eksis keskväljal ning meie ründaja jooksis randevuule Kalevi väravavahiga, kes ei suutnud oma meeskonda kolmandast väravast päästa.

3:1 Raske võit ülitähtsas mängus tabelinaabri vastu.

Valeri Bondarenko: Esimest poolaega mängima meeskond tuli ilma vajaliku keskendumiseta. Oli palju eksimusi lihtsates olukordades. Vaheajal ajasime riietusruumis asjalikku juttu ja suutsime mängu iseloomu teisel poolajal muuta. Väga õnnestunuks pean Škinjovi sekkumist mängu. Oma entusiasmiga ta tõi vajalikku teravust meie mängule ja aitas 2 väravat lüüa. Kuid peame mängijatelt nõudma suuremat ja paremat suhtumist oma töökohustustesse - ei ole see esimene kord kui esimene poolaeg on meie jaoks täielik läbikukkumine ja alles teisel poolajal me ärkame üles ja hakkame mängima.

Aleksei Belov: Oli väga raske mäng, kuid me saime hakkama. Kalev mängis esimesel poolajal väga tublisti. Teisel poolajal me saime mängu käima ja hakkasime väga agressiivselt mängima. Minu löödud värava kohta oskan öelda, et Niinepuud tunnen ma koondise ajast saati ja tean, et tõrjumistega tuleb ta väga hästi toime, sellepärast otsustasin veeretada temast mööda. Kõige tähtsam on see, et meeskond siiski võttis ennast kokku ja tuli ka hea tulemus.

• Fotograaf: Sergei Stepanov